Torbalı Belediyesi’nde yüzme kursları başladı

Torbalı Belediyesi, belediyeye ait yüzme havuzunun kapılarını hizmete açmasının ardından, ilçede yaşayan çocuklara özel ücretsiz yüzme kursları da vermeye başladı

Torbalı Belediyesi’nde yüzme kursları başladı

Çocuklar yazın tadını havuzda çıkarıyor

Torbalı Belediyesi’ne ait Aquapolis Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri, geçtiğimiz haftalarda açılarak hizmet vermeye başlamıştı. Tesisin kapılarının ilçe sakinlerinin açılmasının ardından çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sunmak amacıyla her yıl açılan yüzme kursları da başladı. Kurslar, Torbalı Belediyesi bünyesinde kurulan Metropolis Spor Kulübü’nün kadrosuyla Aquapolis Yüzme Havuzunda verilirken, 2011-2016 yılları arasında doğan çocukların eğitim gördüğü yüzme kursları ücretsiz veriliyor. 2 gurup halinde verilen kurslar, hafta içi dört gün saat 09.00-12.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

KURSLAR ÜCRETSİZ

Şuan 750 öğrencinin aktif olarak yüzme kurslarından faydalandığı açıklanırken kursların Eylül ayına kadar devam edeceği açıklandı. Yüzme kursuna olan ilgiden dolayı memnun olduklarını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “4 antrenör eşliğinde, çeşitli gruplar halinde yüzme kurslarımız devam ediyor. Şuanda birinci dönem öğrencilerimiz eğitim görüyor. Ağustos ayında ise ikinci dönem eğitimlerimiz başlayacak.  Çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimi için açtığımız kurslarımızdan, ücretsiz bir şekilde yararlanmalarını sağlıyoruz. Kurslarımıza olan yoğun talepten dolayı da oldukça mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir