Seni şakacı! Yürümekten yorulunca koruması kucağında taşıdı

NEREYE GİTSE İLGİ ÇEKMEYİ BİLİYOR
O da bu ünlülerden biri. Hayata, ekonomik açıdan çok da şanslı bir halde başlamamıştı. Ancak doğrusu çok çalışarak bugünlere ulaştı ve müzik dünyasının en çok kazanan yıldızlarından biri oldu.

Genç yaşında o denli büyük bir servet kazandı ki küçücük kızının yeni yaşı için milyon dolarlık pırlantalar aldı.

Kendine o denli kolay kolay erişilmeyecek markaların imzasını taşıyan giysilerden, çantalardan, ayakkabılardan tabir yerindeyse bir koleksiyon yaptı.

Ama onun ilgi çeken yanı yalnızca şöhreti ve parası değil. Birebir formda kişiliği ve onu yansıtan giysisi de çok renkli. İşte bu yüzden de gittiği her yerde bütün ilgiyi üzerinde topluyor.

Bunun son örneklerinden birini de etrafında çok sayıda tezli rakibinin olduğu bir ortamda sergiledi. İsterseniz bir bakalım neler olup bittiğine.

PODYUMDAKİ DEFİLEDEN DAHA ÇOK İLGİ ÇEKİYOR
Öyküsünü birazdan kısaca hatırlayacağız ancak bu kelamını ettiğimiz ünlü gerçek ismiyle Belcalis MarlanisAlmánzar ya da herkesin tanıdığı formuyla Cardi B.

Ünlü müzikçi, bir müddettir Paris’te devam eden Moda Haftası’nın konuklarından biri. Aktifliğin başından bu yana da ünlü modacıların yeni koleksiyonlarını tanıttığı defileleri izlemeye konuk olarak katılıyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse kılığı kıyafetiyle de podyumda salınan modellerden daha çok ilgi çekiyor 31 yaşındaki müzikçi.

KORUMASI, KUCAĞINA ALIP ARACINA GÖTÜRDÜ
Önceki gün Hindistanlı modacı Gaurav Gupta’nın 2024 koleksiyonunun tanıtıldığı defileyi izlemeye gitti Cardi B. Üzerinde tekrar her zamanki üzere çok dikkat çeken limon yeşili bir kıyafet vardı.

Görünümünü de yüksek topuklu ayakkabılarla tamamladı. Defile öncesinde de sonrasında da fotoğrafçılara uzun uzun poz verdi Cardi B.

Fakat sonra ya yüksek topuklu ayakkabıların üzerinde durmaktan yoruldu ya da canı o denli istedi müdafaasından, kendisini bekleyen araca kadar taşımasını istedi.

Onun bu isteğini kırmayan muhafaza da Cardi B’yi kucağına alıp lüks araca kadar taşıdı. O anlarda da ünlü müzikçi gülerek fotoğrafçılara poz verdi. Bir yoruma nazaran de şakacı yanını gözler önüne sermiş oldu.

MODA HAFTASINA DAMGASINI VURDU
Biraz evvel söylemiştik, Cardi B’nin hayatı daima bugünkü üzere değildi diye. Önemli manada ekonomik zorluklar çeken bir ailenin üyesi olan ünlü müzikçi, mesleğinde bir anda parladıktan sonra su üzere para kazanmaya ve tıpkı kazandığı süratle da harcamaya başladı. 

İster misiniz Cardi B’nin enteresan hayat hikayesini bir hatırlayalım. Tabii öbür yandan da Paris Moda Haftası’nda defile izlemeye gittiğinde giydiği kıyafetlere de göz atalım. 

ÖNCE KASİYER SONRA DANSÇI
Cardi B, New York’ta 1992 yılında dünyaya geldi. Latin kökenlilerin yüklü olarak yaşadığı fakir semtlerden birinde büyüdü.

Dominik Cumhuriyeti doğumlu bir baba ile Trinidadlı bir annenin kızı olan Cardi B’yi her iki ebeveyni de çalıştığı için büyükannesi büyüttü. Cardi B, ekonomik zahmetler yüzünden okula gidemediği için bir süpermarkette kasiyer olarak çalışmaya başladı. Ama, o devirde çok az para kazanıyordu.

Sonra süpermarketteki işvereni ona hayatını değiştirecek bir teklifte bulundu: Striptiz kulüplerinde çalışmasını öğütledi ve ona “Tipin de bu işe müsait” dedi.

Bu öneriyi dikkate alan Cardi B de bölgedeki kulüplerden birinde işe girdi. Nitekim de bir anda dar bir etrafta de olsa ismini duyurdu.

O devirde kazandığı parayla yarım bıraktığı eğitim hayatına devam etmeye başladı. Ancak ailesine bir türlü gerçeği, yani bir striptiz kulübünde çalıştığını söyleyemiyordu. Bunu yıllar sonra yaptığı bir röportajda itiraf etmişti.

ANNESİNE PALAVRA SÖYLEDİ
Cardi B, annesine striptiz kulübünde çalıştığını söyleyemedi. Bunun yerine güçlü bir çiftin çocuklarına bakıcılık yaptığını söyledi.

Hatta bu mevzuda da bir kıssa uydurdu kendince: “Çocukların biri 8 başkası 9 yaşında. Onların mesken ödevlerine yardım ediyorum. Bunun karşılığında da bana günde 100 dolar ödüyorlar.” Annesi tüm bu anlatılanlara inandı ve kızının bu işe devam etmesine müsaade verdi.

Oysa Cardi B, o parayı gece kulüplerinde striptiz yaparak para kazanıyordu. Annesi bilse tahminen bundan hoşlanmazdı lakin o devir Cardi B’ye bugünlere uzanan kapıyı araladı.

Gece kulübünde sempatisini düzgünce artıran Cardi B, yeniden bir röportajında “Orada çalışmama beni bir sürü olumsuz gelişmeden korudu. O sayede okula devam edebildim” diye anlatmıştı. Lakin Cardi B, o süreçte eğitimini sürdürse de şöhret olduktan sonra okulu bıraktı.

Striptiz şovları sayesinde sempati toplayan Cardi B tekrar o sayede bir TV programına dahil oldu. Kamera karşısında da milyonlarca kişinin ilgisini çekti ve sempatisini kazandı.

O programın da rüzgarıyla kendisini bugünkü şöhretine taşıyacak olan Bodak Yellow isimli birinci single’ını yayınladı. Ondan sonra da müzik dünyasında şöhret basamaklarını koşarak tırmandı.

LÜKS MARKA MERAKI DA ÜNLÜ
Cardi B, 2017 yılından bu yana gerçek adı Kiari Kendrell Cephus olan meslektaşı Offset ile evli. Çiftin iki çocuğu var. Bir çift olarak da ilgi odağındalar. 

Cardi B ile Offset, ünlü müzikçinin satın aldığı lüks bir markaya ilişkin çantaları toplumsal medyada paylaştıkları için de tenkit konusu olmuşlardı. Çift; bu tenkitlere de karşılık vermişti.

Offset, Cardi B’nin satın aldığı lüks markaya ilişkin çantalarla çekilen bir fotoğraflarını Instagram sayfasında paylaştı.

Offset “Siyah insanların da lüks tüketim eserlerine ulaşabilmesinin tartışma konusu olmaması gerektiğini” savundu. Cardi B de Instagram TV’de paylaştığı bir görüntüde bütün bu tenkitlerin kendisine farklı geldiğini belirterek “Beyaz ünlüler böylesine incelenmiyor” diye konuştu. Cardi B. ünlü markanın çantalarından bir değil dört tane satın aldığını da belirtti.

35 DAKİKADA 1 MİLYON DOLAR KAZANDI
Geçen yılın sonunda da Cardi B, bir özel aktiflikte kazandığı parayla konuşulmuştu. İşin aslı bu durumu da kendisi bir toplumsal medya paylaşımıyla duyurmuştu. BUna nazaran geçen yıl aralık ayında Miami’de özel bir konser veren müzikçi yalnızca 35 dakika sahnede kaldı ve karşılığında 1 milyon dolar kazandı.

Yarı Dominikli yarı Trinidadlı olan Cardi B, üst seviye bankacıların konuk olduğu bir gecede sahneye çıktı. Sonraki gün de Twitter sayfasına girip bu hususta bir ileti paylaştı. Cardi B ” Dün akşam Amerika’nın en âlâ bankacıları için bir sahne performansı sergiledim. Sahneye çıkmak benim için bir tutku” satırlarını yazdı.

Bunun üzerine bir takipçisi, Cardi B’nin “arka bahçede konser verdiğini” yazıp onu eleştirdi. Ünlü müzikçi da bunun altında kalmadı ve yeniden toplumsal medya sayfasından şu karşılığı yazdı: “400 kişilik özel bir aktiflikte seçkin bankacılar için yalnızca 35 dakikalık bir konser verdim. Karşılığında bana 1 milyon dolar ödeme yapıldı. Bunu bir düşünün, Grammy kazanan biri hakkında yazıyorsunuz.”

Hatta Cardi B bununla yetinmeyip o gece kazandığı 1 milyon doların dekontunu da paylaştı sayfasında.

Cardi B’ye Paris Moda Haftasında, kocası Offset de eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir