Lise öğrencisi, okulda kardeşlerini görmeye gelen annesini öldürdü

Samsun’da lise öğrencisi A.A.Ö. (17), ortaokulda eğitim gören 2 kardeşini görmek için okula gelen annesi Zerrin Büyük’ü (50) tabancayla vurarak öldürdü, annesinin erkek arkadaşı Alım İ.’yi de (52) yaraladı. A.A.Ö. ile babası A.Ö. (47) gözaltına alındı.

Olay, öğlen saatlerinde Canik ilçesindeki Tevfik İleri Ortaokulu’nda meydana geldi. Teze nazaran bir müddet evvel A.Ö.’den boşanan 3 çocuk annesi Zerrin Büyük, erkek arkadaşı Alım İ. ile velayeti babalarında olan 2 çocuğunun eğitim gördüğü ortaokula gitti.

Annesinin kardeşlerini görmek için okula geldiğini öğrenen, ilçedeki bir lisede eğitim gören A.A.Ö. de okula geldi. A.A.Ö., yanındaki tabancayla okul binasında annesi Zerrin Büyük’e, akabinde da bahçedeki Alım İ.’ye ateş edip, kaçtı. Yaralanan Zerrin Büyük ile Alım İ., çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Zerrin Büyük, tüm uğraşlara karşın kurtarılamadı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Alım İ.’nin de sıhhat durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay sonrası kaçan A.A.Ö. polis tarafından, kabahat aleti silahla konutlarında yakalandı. Soruşturma kapsamında şüphelinin babası A.Ö. de gözaltına alındı. (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir