LG’nin genişleyebilen telefonunun incelemesi yapıldı

Akıllı telefon pazarı vakit zaman kimi furyalar ile gündeme geliyor. Birkaç yıl evvel başlayan katlanabilir ekranlı telefonların modası biraz geçmiş olsa da o periyotlarda LG de kendi atılımını yapmıştı. CES 2021’de tanıtımını gerçekleştirdiği LG Rollable yani genişleyebilen akıllı telefonuyla dikkat çeken şirket, bu aygıtı faal olarak satışa çıkartmamıştı.

LG Rollable satışa çıkmadan inceleme görüntüsüyle gündeme geldi

LG’nin aygıtı niye satışa çıkarmadığını bilmiyoruz lakin akıllı telefonun halihazırda incelemesi yapıldı. Aygıt ekranda soldan sağa hakikat yapılan bir parmak hareketiyle genişliyor ve epey değişik görünüyor. Tanıtımının yapıldığı vakit da etkileyen bu aygıt sonrasında büsbütün hakkında konuşulmayan bir telefona dönüştü.

Güney Kore merkezli LG’nin bildiğiniz üzere geçen yıl akıllı telefon pazarından çekileceğini duymuştuk. Önemli ziyan ettiğini açıklayan LG, bu noktada çok maliyetli olacağı iddia edilen bu aygıtı piyasaya sürmekten vazgeçmiş olabilir.

LG’nin bu akıllı telefonun özellikleri de epey başarılı bir aygıt olduğunu gözler önüne seriyor. Ekran tarafında POLED tercih edilen aygıtın genişlememiş hali 6.8 inç, genişledikten sonra ise 7.4 inçlik bir ekran elde ediliyor. Öte yandan 285 gram olan aygıt 4.500 mAh bataryaya sahip. 128 GB RAM ve 256 GB ROM kapasitesi olan akıllı telefonun kamera tarafında 64 Megapiksel ve 12 Megapiksel bizleri karşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir