Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ı ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki CHP Genel Lideri, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı meskeninde ziyaret etti. Görüşmede Kılıçdaroğlu’na CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Baykal’ın eşi Olcay Baykal ve oğlu Aytaç Baykal da bulundu. Kılıçdaroğlu, Baykal ve ailesinin yeni yılını kutladı.

Kılıçdaroğlu ve Baykal görüşmesinde; son siyasi gelişmeler başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki yargı kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik ‘terör’ soruşturması gündeme geldi.

Ayrıca CHP’nin İstanbul’da düzenlediği vizyon toplantısı da görüşüldü. Deniz Baykal’ın, siyasetin bilime gereksinimi olduğunu vurguladığı, bu gereksinim nedeniyle vizyon toplantısının çok değerli olduğunu söylediği öğrenildi.

“SEÇİM KAMPANYASINDA BEN DE MİSYON ALMAK İSTİYORUM”

Baykal’ın üniversitelerin akademik ve mali istikametten çökertildiğini söylediği ve beyin göçü nedeniyle Türkiye’nin değerli bir tahribata uğradığını söz ettiği belirtildi. Baykal’ın “İktidarın, halkın sırtına yıktığı borcu bir kaynak olarak sunduğu ve geleceğe kıymetli bir borç mirası bıraktığı” değerlendirmesini yaptığı belirtildi.

Baykal’ın, CHP’nin Uludere katliamı ile ilgili gelişmeleri takibinin “Kürt meselesine sahip çıkılmasının en haklı ve legal yolu olduğunu” söylediği aktarıldı.

Deniz Baykal’ın, CHP örgütlerinin seçimlerde dinamizm içinde, hırsla, heyecanla çalışmaları gerektiğini tabir ederek, “Seçim kampanyasında ben de vazife almak istiyorum” dediği belirtildi. ANKA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir