Japonya’da şiddetli yağışlar! Toprak kayması nedeni ile bir kişi hayatını kaybetti

Japonya’nın farklı kısımlarında tesirli olan şiddetli yağışlar, ülkenin Fukuoka, Oita ve Saga eyaletlerini de vurdu. Fukuoka eyaletinde şiddetli yağışlar nedeniyle lokal saatle 03.40 sıralarında yaşlı bir çiftin yaşadığı toprakta toprak kayması meydana geldi. Kısmen çamur ve toprağa gömülen meskendeki yaşlı bayan hayatını kaybetti.

Birçok bölgede ırmaklardaki su düzeyi kritik seviyeye ulaşırken, kimi yerleşim alanları sele teslim oldu. Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), Fukuoka ve Oita eyaletleri için acil durum uyarısı yayınlayarak heyelan ve sel riskine karşı hazırlıklı olma davetinde bulundu. Sanyo süratli tren çizgisi üzerindeki Hiroşima ve Hakata istasyonları ile Kyushu süratli tren sınırı üzerindeki Hakata ve Kumamoto istasyonları ortasındaki süratli tren seferleri süreksiz olarak askıya alındı.

Geçtiğimiz hafta şiddetli yağışlara teslim olan Yamaguchi eyaletinde sel sularının sulama kanalına sürüklediği araçta bir kişinin cansız vücuduna ulaşılmıştı. Son gelişmelerle birlikte şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymaları nedeniyle yaşanan can kayıplarının sayısı 2’ye yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir