İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: ‘Bizi Kürtlerle düşman edemeyecekler’

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener,

”AĞLAYAN GENÇLER GÖRDÜM”

Akşener, “Besici gördüm, ağlıyor. Hamile ineğini kasaba göndermiş kesite. 92 puanla oğlu atanamamış, oğlunun 58 puanla arkadaşı atanmış çünkü AK Parti bünyesinde ayısı-dayısı varmış. Oğlu atanamamış bağıra bağıra ağlayan anneler gördüm. 10 maaş, 15 maaş alan danışmanların karşısında hissettiği çaresizliği gözündeki yaşla lisana getiren gençler gördüm. Bu ülkeden ‘Nefes alamıyorum. Mühendisim lakin hiçbir yerde iş yok. Onun için Kanada’ya gidiyorum. Garsonluk yapacağım’ diyerek ağlayan gençler gördüm” diye konuştu.

“ETİMESGUT’TA ‘PKK’LI’ LAKİN BATMAN’DA ‘FAİLİ MEÇHULCÜ’ DİYORLAR”

Hakkındaki ‘faili meçhulcü’ sözleri üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a reaksiyon gösteren Akşener, “Meral Akşener’e Etimesgut’ta ‘PKK’lı’ lakin Batman’da ‘faili meçhulcü’ diyorlar. Hayatında PKK’ya taş atmamışlar bize hakaret edebiliyorlar. Sizi gidi yalancı, kolpacılar sizi” sözlerini kullandı.

“BİZ KÜRT HALKINA İHANET Mİ ETTİK”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2005 yılında Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmayı hatırlatan Akşener, “İsmini söylesem hepinizin tanıdığı kıymetli bir Güneydoğulu korucu başı, milletvekilliği yapmış bir ağabeyim beni aradı. Milletvekilliğim düşmüş, biz o vakit baraj altıyız. Açılımın, tahlil sürecinin başladığı vakitler o denli bir konuşma yaptı ki… ‘Bana torunlarım geliyor, yeğenlerim geliyor diyor ki amca, dede biz Kürt halkına ihanet mi ettik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında durduk diye.’ Siz o insanları darmaduman ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz de bizi suçlamak kim?” diye devam etti.

“PKK SİLAHLI AYRILIKÇI TERÖR ÖRGÜTÜDÜR”

Akşener, ”Bu can bu vücutta durdukça, bu netlikte bir şey söyleyeyim bizi Kürtlerle düşman edemeyecekler. Kürtlere yanlış bir söz söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar canları değerine bu devletin yanında durdular. PKK’nın yanında duran elbette vatan hainidir. PKK bir silahlı ayrılıkçı terör örgütüdür. Bu öbür bir şey. Bizim Güneydoğu Anadolu’da bir vilayet liderimizin ailesinden beş şehit var. Bunu nasıl unutacağız biz? Hepimize düşen bir iş var. ‘Şuculuk, buculuk’ üzerinden birebir vakitte devletinin yanında durmuş gazisi, şehidi olan aileleri de hızara veren bu lisanı birlikte ortadan kaldıracağız. Hem o harami sistemi yıkacağız hem de bu kolpacılığı ortadan kaldıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir