Fenerbahçe’de altyapıda görev değişikliği! Tahir Karapınar…

Fenerbahçe, Futbol Akademisi Altyapı Koordinatörlüğü vazifesi için Sedat Karabük ile 3 yıllık muahede imzaladı.

Futbol Akademir’de Genel Koordinatör olarak vazife alan Tahir Karapınar’ın ise yeni periyotta kulubün Ferdi Gelişim ve Futbolcu İzleme Danışmanı olarak devam edeceği belirtildi.

2020-2021 döneminden itibaren sarı-lacivertlilerin futbol akademisinde misyon yapan Karapınar, çok sayıda oyuncuyu A ekibe kazandırırken, misyon aldığı periyot içinde U19 Ekibi 2020-2021 döneminde Türkiye üçüncülüğü, U15 Ekibi 2021-2022 dönemini Türkiye şampiyonluğu ile noktaladı. 2022-2023 döneminde ise U14 Ekibi Türkiye şampiyonu, U17 Kadrosu ise Türkiye ikincisi oldu.

Sarı-lacivertliler, Sedat Karabük ile ilgili yaptığı açıklamada ise, “Kulübümüz, Futbol Akademimizde Tahir Karapınar’dan boşalan altyapı koordinatörlüğü misyonu için Sedat Karabük ile 3 yıllık mutabakat imzalamıştır. Türk futbolunda çeşitli kulüplerde hem antrenör hem de altyapı futbol yöneticiliği misyonlarında bulunan Sedat Karabük, antrenörlük ve futbol yöneticiliği mesleği boyunca birçok genç yeteneği Türk futboluna kazandırmayı başarmıştır. Sedat Karabük’e kulübümüze beğenilen geldin diyor, Futbol Akademimizin çatısı altında muvaffakiyetler diliyoruz” sözlerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir