Eskişehir’de 6 yaşındaki çocuğun şüpheli ölümüyle ilgili babaanne tutuklandı

Eskişehir’de iki gün evvel kaldırıldığı hastanede yetersiz beslenme ve bakımsızlık tedavisi gören 6 yaşındaki çocuk, hayatını kaybetti. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, çocuğun kuşkulu vefatıyla ilgili, “Kesin mevt sebebi birinci bulgularda tespit edilemediğinden İsimli Tıp Kurumundan ayrıntılı otopsi raporu beklenilmektedir” açıklamasını yaptı. Çocuğun vefatının kuşkulu bulunması üzerine halası ile amcasının akabinde babaannesi de yakalanarak tutuklandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 2 gün evvel tedavi altına alınan Parıltı Elif T’nin yetersiz beslenme ve bakımsızlık nedeniyle güçsüz düştüğü belirlendi.

Nur Elif T’nin hastanede hayatını yitirmesinin akabinde vefatının kuşkulu bulunması nedeniyle Vilayet Emniyet Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.

Ölen kız ile ağabeyleri Yiğitcan T. (9) ve Metin T’nin (12), amcası ve halasıyla Fevzi Çakmak Mahallesi Uzunpınar Sokağı’nda yaşadığı meskene giden gruplar, ikametin ömür için berbat şartlara sahip olduğunu tespit etti.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca Sulh Ceza Hakimliğine tutuklanması talebiyle sevk olunan şüphelilerden hala Deniz T. “çocuğa karşı eziyet”, cürmünden, başka kuşkulu amca Sezer T. ise “silahla tehdit” cürmünden tutuklanmıştı. Polis, tıpkı konutta kalan çocuğun babaannesi Cihangül K’yi de yakalamak için çalışma başlatmıştı. Eskişehir’de bakımsızlık ve makus muamele nedeniyle öldüğü tez edilen 6 yaşındaki Işık Elif T.’nin, olay sonrası kaçan babaannesi Cihangir K., polis takımlarınca yakalanarak gözaltına alındı.

Yetersiz beslendikleri ve güçsüz düştükleri belirlenen 2 erkek çocuğu ise Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından müdafaaya alındı.

Baba Gökhan T. ve anne Sibel T’nin cezaevinde tutuklu bulundukları, bu nedenle çocukların velayetinin halalarında olduğu öğrenildi.

TIKLAYIN | Eskişehir’de 6 yaşındaki çocuğun kuşkulu vefatıyla ilgili hala ve amca tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir