Eski Rusya liderinin 2023 tahminleri ağızları açık bıraktı

Ukrayna işgali sonrası Rusya’da en sert açıklamaları yapan isimlerden biri olarak öne çıkan Rusya’nın eski Devlet Başkanı ve Güvenlik Konseyi Lider Yardımcısı Dimitri Medvedev, gelecek yıla dair değişik iddialarıyla büyük ses getirdi.

Tweet dizisine “Yılbaşında herkes varsayımlarda bulunur. Birçoğu, güya en çılgın ve hatta en saçma olanları seçmek için yarışıyormuş üzere fütüristik hipotezler ortaya atar. Benim mütevazı katkım şöyle” diyerek öngörülerini sıralamaya başlayan Medvedev, öncelikle petrol ve doğalgaz fiyatlarının fırlayacağı iddiasında buldu.

Medvedev, İngiltere’nin tekrar Avrupa Birliği’ne katılacağını ve bunun akabinde da birliğin çökeceğini, euro’nun tedavülden kalkacağını belirtti. Suratını alamayan eski Rus lideri, Polonya ve Macaristan’ın Ukrayna’nın batısını işgal edeceğini; Almanya, Polonya, Baltık ülkeleri, Çekya ve Ukrayna’da Nazilerin devamı olarak 4. Reich kurulacağını savundu.

4. Reich’ın Fransa’yla savaşa gireceğini ve Avrupa’nın bölüneceğini yazan Medvedev, ABD’nin iç savaşa sürükleneceği ve Elon Musk’ın başkanlığa aday olup muvaffakiyet kazanacağı varsayımlarıyla dikkat çekti.

‘DUYDUĞUM EN ABSÜRT TAHMİNLER’

Medvedev ayrıyeten dünya iktisadının merkezinin ABD ve Avrupa’dan Asya’ya kayacağını, IMF ve Dünya Bankası’nın çökeceğini de tabir etti. Medvedev, tweet dizisini “Hepinize selamlar Anglo Sakson arkadaşlar…” diyerek bitirdi.

Eski Rusya başkanının bu öngörüleri toplumsal medyada tartışmaların fitilini ateşledi. Birçok kişi “Şaka mı yapıyor? Bunların hepsi bu yıl mı olacak. Adeta Nostradamus” diyerek Medvedev’le dalga geçti, kimileri eski Rus önderin ironi yaptığını savundu.

Elon Musk da “Epik bir Tweet Dizisi” diyerek 17 milyondan fazla kişinin görüntülediği, binlerce kişinin beğendiği öngörülere reaksiyonunu lisana getirdi. Musk, daha sonra da “Bunlar kuşkusuz duyduğun en absürt kestirimler, ayrıyeten yapay zeka ve sürdürülebilir güçle ilgili şaşırtan bir ilgisizlik var” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir