Destici’den başörtüsü açıklaması: İYİ Parti referandumu destekleyecektir

Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Destici, EYT Derneği üyelerinin katıldığı toplantıda, EYT düzenlemesine ait konuştu.

Destici, EYT’lilerin haklarının elinden alındığını ve iade edilmesi gerektiğini belirterek, “Bu yanılgı kimin, bu mağduriyeti milyonlarca insanımıza kim yaşattı? Elbette ki bunu hatırlatacağız, elbette ki bunu herkes bilecek; fakat ‘birileri mağdur etti’ ya da ‘hata başkasının’ diye biz bunu yok sayamayız, görmezden gelemeyiz. Bunun için kesinlikle bu hak kaybının ortadan kalkması ve EYT’lilerin anasının ak sütü üzere helal olan emeklilik haklarının bir an evvel kendilerini verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

EYT İLE İLGİLİ TARİH VERDİ

EYT’lilerle ilgili yasa çalışmasına ait konuşan Destici, kelamlarına şöyle devam etti:ERDOĞAN İLE NE GÖRÜŞTÜ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dün gerçekleştirdiği görüşmenin içeriğine değinen Destici, “Ülke ve dünya gündemindeki değerli mevzuları istişare etme fırsatı yakaladık. Bunların içerinde 2023 seçimleri de var. Hakeza baş örtüsü ve ailenin korunmasına yönelik bir anayasa değişikliği teklifimiz olacak. Adalet Bakanlığı’mız hazırlığı yapıyor. Biz Cumhur İttifakı olarak bu teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunacağız. İnşallah önümüzdeki hafta bu da Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmış olur diye düşünüyorum” dedi.

“İYİ PARTİ BAŞÖRTÜSÜYLE İLGİLİ REFERANDUMU DESTEKLEYECEKTİR”

Başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği konusunda Millet İttifakı’na davet yapan Destici, “Bizim 6’lı masadan beklentimiz, şayet sahiden inanç hürriyetinin yanındalarsa bu anayasa değişikliği teklifini birlikte verelim. Yok, vermiyorlarsa da en azından referanduma götürecek sayıyı, ben kestirim ediyorum ki İYİ Parti bunu destekleyecektir. Zira desteklemediği vakit da tabanına hesap veremez duruma gelir. Referandumda da halkımız ne karar veriyorsa biz ona razıyız” sözlerini kullandı. 

DESTİCİ’DEN TTB LİDERİ FİNCANCI’YA TEPKİ

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Lideri Şebnem Korur Fincancı’nın, gözaltına alınması ile ilgili de konuşan Destici, “Tabii, biz kimsenin gözaltına alınmasından memnun olmayız; fakat birisi de kanunlarımıza muhalif olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK), kahraman ordumuza iftira atarak terör örgütünün propagandasını yaparsa elbette bunun da hukukta, anayasamızda bir karşılığı var” diye konuştu.

Destici, AK Parti Küme Başkanvekili Uzman Ünal’ın Cumhuriyet ile ilgili kelamlarına ait şunları kaydetti:

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir