Amgen Türkiye bir gün değil, her gün “Kapsayıcılığı Kutluyor”

İSTANBUL (İGFA) – Toplumda eşitliğin sağlanmasını, sürdürülebilir kalkınmanın gereği ve temel insan hakkı olarak gören Amgen Türkiye, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü şirket içinde hayata geçirdiği aktivitelerle kutladı. Amgen, International Women’s Day (IWD) platformunun herkesi cinsiyet eşitliğine dayalı bir dünyaya davet ettiği “#KapsayıcılığıKutla” hareketine de takviye verdi. Etkinlikler kapsamında Amgen çalışanları, çalışma arkadaşlarıyla birlikte elleriyle kalp yaparak çekildikleri pozlar ile takviyelerini ortaya koydu. 8 Mart’ta şirket içinde paylaşılan çeşitli tecrübeler ve öyküler eşliğinde, toplumsal cinsiyet eşitliğinde ön yargı mahzuru konusunda farkındalık yaratılması hedeflendi.

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE #kapsayıcılığıkutluyoruz”

8 Mart Dünya Bayanlar Günü kapsamında çalışanları ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirten Amgen Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman “Sıradışı Bayan Başkanlar Programı (WE2) ile bayan çalışanlarımızın liderlik marifetlerinin gelişimine ve meslek seyahatlerine katkıda bulunan bir şirket olarak hem şirketimizde hem de toplumda yarar yaratmak hedefiyle bu yıl da Bayanlar Günü’nde pek çok farkındalık çalışmasına imza attık. Çalışanlarımız ile birlikte poz vererek IWD’nin kampanyasına dahil olduk. Bayanlar; toplumda, şirketlerde ve meskende eşitsizlikler ile karşılaşabiliyor. Bunların önüne daima birlikte geçebilir; eşitlikçi ve kapsayıcı, farklılıklara kıymet verilen bir dünya inşa edebiliriz” diye konuştu.

Amgen’ın düzenlediği “8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde “Eşitlikçi İş, Eşitlikçi Lider” seminerinde iş yerinde kapsayıcı, destekleyici, şefkat lisanına sahip önderlerin ve çalışma arkadaşlarının çoğalmasının eşitliğe katkısından bahsedildi. Kelam konusu özel oturuma, Awen For Us’un kurucusu Dr. Aylin Löle ve öğretim vazifelisi Doç Dr. Sevgi Kesim Güven rehberlik etti. Bayan Emeğini Kıymetlendirme Vakfı’na gerçekleştirilen ziyarette (KEDV) ise Amgen Gönlü Sorumluları ikinci el kıyafet bağışlarının ayrıştırılmasına ve paketlenmesine istekli takviye oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir